Związek partnerski a Seks. Sprawdź, dlaczego warto się regularnie kochać

przez admin
3 min read
Związek partnerski a Seks

Seks to nie tylko sama przyjemność, ale również zdrowie. Seks wzmacnia związek i ma pozytywny wpływ na organizm ludzki. Szczególnie kobiety powinny docenić zalety regularnego uprawiania miłości, najlepiej ze stałym partnerem. Okazuje się, że seks może być lekarstwem na wiele powszechnych dolegliwości.

 

Seks to samo zdrowie

Regularne uprawianie seksu stanowi skuteczną profilaktykę przeciwnowotworową, a także chroni przed chorobami serca. Miłość fizyczna poprawia kondycję, relaksuje, pomaga walczyć ze stresem, polepsza jakość snu, wzmacnia odporność i chroni przed przeziębieniami. Częsty seks może również zapobiegać rakowi prostaty u mężczyzn.

 

Okazuje się, że kobiety które regularnie współżyją, mają krótsze i mniej bolesne miesiączki. Ponadto ich cykl jest bardziej harmonijny. Rzadziej skarżą się również na spóźniający się okres. Częste uprawianie seksu poprawia węch i zmniejsza ryzyko raka piersi.

 

Sprawdź, dlaczego warto się regularnie kochać

Mało kobiet zdaje sobie sprawę, że regularne uprawianie seksu poprawia również urodę. Podczas współżycia w organizmie wytwarzane są większe ilości estrogenu, który pozytywnie wpływa na stan włosów i skóry.

Aby cieszyć się pozytywnymi skutkami uprawiania seksu trzeba jednak współżyć regularnie. Czyli jak często? Kilka razy w tygodniu. Osoby, które kochają się z partnerem przynajmniej dwa razy w tygodniu, żyją średnio o osiem lat dłużej. Osoby, które seks uprawiają co najmniej trzy razy w tygodniu wyglądają aż o 10 lat młodziej od tych, którzy robią to dwa razy. Czy to Cię przekonało?

 

You may also like

Zostaw komentarz