Domy z księżycowego drewna. Prawda zapomniana czy ukryta?

przez admin
3 min read
Domy z księżycowego drewna

Brak środków chemicznych, pięciokrotnie dłuższy czas utraty ciepła światowy rekord w izolacji cieplnej, bezpłatna klimatyzacja. Dom chłodny w lecie i ciepły zimą. Tak w wielkim skrócie można opisać tą technologię. To technologia Naszych przodków, którzy żyli w zgodzie z naturą.

Montaż bez użycia środków chemicznych pozwala na osiągnięcie wartości współczynnika lambda równej 0,078. Jest to światowy rekord w zakresie izolacji cieplnej w porównaniu ze wszystkimi materiałami używanymi w budownictwie do wznoszenia statycznych konstrukcji! Właściciele domów Holz100 nie zwracają uwagi na podwyżki cen energii. Jednocześnie gruba ściana domu Holz100 stanowi materiał budowlany, będący doskonałym regulatorem temperatury wnętrza.

księżycowe drewno domy od thomy

księżycowe drewno domy

Czas utraty ciepła przez ścianę 36 w domu Holz100 jest 5 razy dłuższy (!)
W porównaniu z konwencjonalnymi systemami stosowanymi w budownictwie masowym i około 15 do 20 razy dłuższy w porównaniu ze ścianami wznoszonymi z krawędziaków (budownictwo lekkie). Zalety dla mieszkańców: bezpłatna klimatyzacja, która nie wymaga energii. Dom jest chłodny w lecie i ciepły w zimie.

Skrajne wartości temperatury są zawsze doskonale łagodzone. Naturalna i genialna struktura połączeń pomiędzy komórkami drewna zapewnia najlepszy możliwy klimat wewnątrz domu, którego ściany i stropy są

Domz drewna w technologii Holz100

holz100 koszty

wykonane z litego drewna. Lite drewno poddawane obróbce bez środków chemicznych zużywa w czasie produkcji tylko niewielką część energii potrzebnej do produkcji drewna poddawanego obróbce chemicznej, cegieł, cementu czy zbrojonego betonu.

Proponujemy zapoznać się z parametrami fizycznymi technologii Holz100 w porównaniu z innymi materiałami jakie stosujemy na co dzień w budownictwie.

domy w technologii holz100 koszty

księżycowe drewno domy od thomy

Ponadto, po wykorzystaniu Holz100 nie wymaga specjalnego recyclingu. Pozostaje czyste drewno, będące cennym materiałem dla przyszłych pokoleń. Budować dla wielu pokoleń – to także Holz100.

Jednym z elementów decydujących o unikalności technologii Holz100 jest odpowiedni dobór, ścinka i suszenie drewna wykorzystywanego do produkcji gotowych elementów konstrukcyjnych.

Wybierane drzewa posiadają certyfikat PEFC, który gwarantuje najwyższą ich jakość oraz ścinane są w odpowiedniej fazie księżycowej.
Takie podejście skutkuje uzyskaniem drewna o odpowiedniej trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne oraz grzyby i insekty. Pozyskane w ten sposób drewno następnie jest naturalnie suszone przez odpowiednio długi czas.

holz100 realizacje w polsce

domy Holz100 z drewna

Aby domy były wykonywane w 100% z surowców odnawialnych nie stosuje się żadnych klejów oraz impregnatów. Dzięki temu domy wykonane w technologii Holz100 są jednymi z najlepiej wpływających na samopoczucie i zdrowie mieszkańców.

Poniżej prezentujemy kilka filmów, które przybliżą Wam tą technologię. Należy dodać, że Twórca technologii nadal poszukuje w Polsce firm budowlanych i projektantów do współpracy w tym systemie.

 

Twórca technologii Erwin Thoma na konferencji w Polsce.


Więcej o realizacji w Polsce na stronie: www.domdrewno100.pl

You may also like

Zostaw komentarz