Lista substancji toksycznych w kosmetykach, których należy unikać

przez admin
3 min read
Lista substancji toksycznych w kosmetykach

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry. Jak wybrać właściwe? Możesz być mądrym użytkownikiem przy wybieraniu produktów ekologicznych. Właściwie powinieneś również ustalić, czy są naprawdę bezpieczne, czy nie. Ten artykuł pomoże Ci przejrzeć i uzyskać listę toksycznych substancji chemicznych w kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry, których chcesz uniknąć, a także kilka wskazówek dotyczących wyboru bezpiecznych i naturalnych produktów.

15 toksycznych substancji chemicznych w kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry, których należy unikać

Kosmetyki to produkty do higieny osobistej, które nakładamy na ciało w imię piękna, przeciw starzeniu, zdrowia i pewności siebie, takich jak makijaż, dezodorant, lakier do paznokci, szampon, odżywka do włosów, żel do włosów, krem ​​do opalania, pasta do zębów, woda po goleniu i lista wciąż trwa. Poważne problemy pojawiają się, gdy produkty te zawierają toksyczne związki chemiczne, które są powiązane z alergiami, bólami głowy, wadami wrodzonymi i rakiem.

1. BHA

BHA stosuje się głównie w środkach do makijażu i nawilżaczach jako środki konserwujące. Podejrzewa się, że ta substancja chemiczna powoduje substancje zaburzające gospodarkę hormonalną i może powodować nowotwory. BHA jest nie tylko szkodliwy dla ludzi, ale także może być taki sam dla ryb i innych dzikich zwierząt.

2. Farby smoły węglowej

Barwniki i p-fenylenodiamina są często wymienione jako „CI” (indeks kolorów), po których następuje 5-cyfrowa liczba. Oprócz barwników smoły węglowej, pigmenty nieorganiczne i naturalne stosowane w produktach kosmetycznych są również oznaczone numerami CI w serii 75000 i 77000. Wybierając farby do włosów, poszukaj typów p-fenylenodiaminy i innych produktów, których kolory są wymienione jako CI z 5 cyframi.

3. DEA (Diethanolamine)

Jest to dwuwymiarowa struktura dietanoloaminy (DEA). Jest to zanieczyszczenie związane z lauramidem DEA i kokosowym DEA. Składniki te są stosowane jako środki pieniące i emulgujące w różnych produktach, takich jak kremy do golenia, szampony, środki nawilżające i myjki dla dzieci. DEA może być wchłaniany przez skórę i działać jak czynnik rakotwórczy i zostać przekształcony w nitrozoaminę. DEA jest również uważana za zaburzacz hormonalny, który okrada cholinę za nasz rozwój mózgu płodu. DEA jest szkodliwy dla ryb i wielu innych zwierząt.

4. Ftalan dibutylowy

Ta substancja chemiczna jest stosowana jako plastyfikator w produktach do pielęgnacji paznokci. Podejrzewa się, że powoduje toksyczny wpływ na rozrodczość i zaburzające gospodarkę hormonalną. Fosforan dibutylu jest także szkodliwy dla dzikiej zwierzyny i innych zwierząt

5. Konserwanty uwalniające formaldehyd

Robiąc zakupy, poszukaj niektórych składników, takich jak diazolidynylomocznik, DMDM ​​hydantoina, imidazolidynylo-mocznik, quarternium-15 i methenamina w różnych kosmetykach i produktach kosmetycznych. Jeśli to możliwe, uwolnij niewielkie ilości formaldehydu, który powoduje raka.

6. Parabeny

Parebeny chemiczne są często używane w kosmetykach jako środki konserwujące. Podejrzewa się, że powoduje substancje zaburzające gospodarkę hormonalną i wiąże się z dysfunkcjami płciowymi u mężczyzn.

7. Parafum

Zwróć uwagę na składnik perfum w jakiejkolwiek mieszaninie zapachu, nawet w produktach sprzedawanych jako bezzapachowe. Parafum może powodować astmę i alergie u niektórych osób. Jest również związany z neurotoksycznością i nowotworami, szkodliwymi dla życia pod wodą i innych zwierząt.

8. Związki PEG

Są one powszechnie stosowane w kosmetycznych bazach kremowych. Są one związane z glikolem propylenowym i mogą być zanieczyszczone dioksanem (1,4) i powodować raka.

9. Petrolatum

Składnik ten jest często stosowany w produktach do pielęgnacji włosów w celu nabłyszczenia i stosowany jako środek nawilżający w pomadkach do ust, balsamach do ust i różnych produktach nawilżających. Ropa naftowa może powodować raka, ponieważ jest zanieczyszczona niektórymi wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi.

10. Siloksany

Zwróć uwagę na siloksany w składnikach, które kończą się na „metikon” i „siloksan”. Siloksany są często używane w wielu kosmetykach do nawilżania, zmiękczania i wygładzania. Podobnie jak ftalan dibutylu, podejrzewa się, że substancja ta powoduje toksyczny wpływ na rozrodczość i zaburzające gospodarkę hormonalną.

11. Siarczan sodowolauretowy

Ten związek chemiczny stosuje się w wielu pieniących się kosmetykach, takich jak środki czyszczące do twarzy, szampony i kąpiel perełkowa. Może być zanieczyszczony dioksanem (1,4) i powodować raka. Uważaj, aby czytać etykiety i unikać używania tego składnika i innych z literami eth.

12. Triclosan

Triclosan jest stosowany w różnych kosmetykach przeciwbakteryjnych, takich jak środki czyszczące, mydła, bosmany, dezodoranty, pasty do zębów i antyperspiranty. Podejrzewa się, że ta substancja chemiczna powoduje zaburzenie endokrynologiczne. Niektóre środki przeciwbakteryjne zawarte w triklosanie mogą być wchłaniane przez skórę i wydzielane do mleka matki. Te składniki mogą być rakotwórcze i toksyczne. Badanie wskazało, że triklosan może zakłócać działanie testosteronu w komórkach organizmu. Triclosan może zabijać dobre bakterie i patogeny, a tym samym zwiększać podatność na infekcje. Produkty kosmetyczne i upiększające z tryklosanem mogą zwiększać rozwój szczepów odpornych na bakterie.

Toksyczne chemikalia w kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry, których należy unikać

13. Octan butylu

Octan butylu służy do wzmocnienia i polerowania paznokci. Jego opary mogą wywoływać uczucie senności i zawroty głowy. Częste stosowanie produktów do pielęgnacji paznokci zawierających octan butylu może powodować pękanie i suchość skóry.

14. Antyutleniacz, antyoksydant BHT

Antyutleniacz BHT, syntetyczny antyoksydant to surowiec chemiczny o właściwościach przeciwstarzeniowych. Zapewnia trwałość materiałom i produktom chroniąc je przed utlenianiem tlenem atmosferycznym. Stosowany w wielu galęziach przemysłu. Jako antyutleniacz procesowy wykorzystywany w branży tworzyw sztucznych, w przemyśle gumowym zapobiega degradacji materiałów gumowych, również jako składnik formulacji środków smarnych, olejów, płynów hydraulicznych, kosmetyków i kremów.

15. 1,4-dioksan

1,4-dioksan jest zanieczyszczeniem związanym z siarczanem, lauretsem sodu, PEG i etoksylowanymi składnikami z literą kończącą się na et. Te składniki są zawarte w wielu produktach do pielęgnacji ciała, takich jak myje i szampony do ciała. 1,4-dioksan jest naprawdę niebezpieczny. Ta substancja chemiczna powoduje raka zarówno u ludzi, jak iu zwierząt.

 

You may also like

Zostaw komentarz