Jak ujędrnić biust: wskazówki i ćwiczenia na ujędrnienie piersi

przez admin
3 min read
Jak ujędrnić biust - wskazówki i ćwiczenia na ujędrnienie piersi

Piersi dla każdej kobiety to wielki skarb, o który większość stara się dbać na wszelkie sposoby. W pewnym okresie życia większa część kobiet zaczyna zastanawiać się jak dbać o piersi aby nie zaczęły opadać? Sytuacja wydaje się naturalna bo za ten stan odpowiada tkanka łączna, stanowiąca budulec piersi, która zaczyna zanikać z wiekiem a piersi tracą swoją jędrność.

Wspomniana już tkanka łączna, to tkanka tłuszczowa gruczoły oraz przewody mlekowe. Ich budowa stanowi by w procesie odchudzania ciała to również one zmniejszały swój rozmiar. Ogromnym zagrożeniem dla nich jest duży wysiłek tlenowy, łączony z restrykcyjną dietą.

Jak do tej pory nie zdołano zaprogramować w taki sposób organizmu aby chudł wyłącznie w określonych, z góry zaplanowanych miejscach, pomijając właśnie piersi. Jazda na rowerze czy bieganie prowadzone w celu utraty tkanki tłuszczowej najczęściej mają też wpływ na utratę tej tkanki w kobiecych piersiach.

Dużo mniejsze zagrożenie dla utraty sprężystości piersi są ćwiczenia siłowe, które prowadzone w sposób prawidłowy i kontrolowany mogą znacznie optycznie podnieść opadający biust.

Jedną z częstych przyczyn opadającego biustu w dzisiejszych czasach jest siedzący tryb życia i zaokrąglenie pleców. Sytuacja ta dotyczy głównie kobiet pracujących w biurach przed komputerem.

 

Kremy ujędrniające

Jednym ze sposobów na walkę z utratą jędrności biustu są kremy, które mają utrzymać tkankę łączną w jak najlepszej kondycji. W sprzedaży dostępne są kremy ujędrniające biust różnych producentów, w różnych cenach.

Część z nich działa nawet zgodnie z obietnicami producentów. Najważniejszy jednak będzie tu jednak trening, dzięki któremu wyrównane zostanie napięcie mięśniowe w obrębie klatki piersiowej oraz pleców.

Naturalne sposoby na opadające piersi

Ćwiczenia mogą znacznie poprawić wygląd piersi.

Najbardziej skutecznym ćwiczeniem pomagającym w walce z opadającym biustem jest dociskanie obu dłoni do siebie. Wystarczy stanąć w swobodnym rozkroku i złączyć przed sobą dłonie na wysokości piersi. Ramiona w tym czasie powinny być ułożone poziomo do tułowia. Ćwiczenie polega na wciskaniu dłoni w dłoń z jak największą siłą, na głębokim wdechu przez kilka sekund. Ręce rozluźniamy, robiąc wydech.

Innym ćwiczeniem, które możesz wykonać w domu sama, są damskie pompki. Klęcząc na podłodze, podpierasz się rękoma, ułożonymi na szerokość barków lub nieco szerzej. Uginaj ręce powoli tak, aby twoja klatka piersiowa niemal dotknęła podłoża. Później, zachowując tempo, prostuj ręce. Trzecie ćwiczenie, które możesz wykonać przed telewizorem, w czasie oglądania ulubionego serialu, to ćwiczenie z szarfą lub sznurkiem. Stojąc w rozkroku, przeciągnij za plecami szarfę tak, by w łokciach mieć kąt prosty. Łokcie powinny być przyciągnięte do ciała, natomiast rękoma powinnaś wykonywać wymach na boki, robiąc po 3 serie składające się z 10 do 12 powtórzeń. Regularnie powtarzając ćwiczenia, prze pół godziny w tygodniu, w stosunkowo niedługim czasie dojrzysz efekty. Piersi ładnie się uniosą i zaokrąglą.

Pracuj nad ramionami ćwicząc biust

Podnosząc i opuszczając ramiona wzmacniasz mięśnie klatki piersiowej, które znajdują się bezpośrednio pod biustem. Dzięki temu ujędrniasz też piersi i redukujesz ilość zgromadzonego tam tłuszczu.

Wzmacnianie klatki piersiowej

Trzymaj ciężarki w dłoniach i wysuń ramiona do przodu lekko uginając łokcie. Teraz powoli zbliż ciężarki do klatki piersiowej i powróć do pozycji początkowej. Należy wykonać trzy serie, po 5 – 10 powtórzeń.

Piersi trzeba wspomóc również ubraniem

W zapobieganiu opadaniu piersi ważny jest również biustonosz, okazuje się, że w większości nosimy źle dopasowane, zbyt ciasne lub zbyt duże staniki. Dobrze dobrany stanik chroni biust i zapewnia wygodę, poprawiając również wygląd. Źle dobrany stanik może deformować piersi, może mieć w wpływ na bóle pleców oraz głowy, skurcze i dolegliwości barków, ramion, karku. Przed zakupem odpowiedniego stanika warto więc poradzić się doświadczonej bra-fitterki, która pomoże wybrać odpowiedni rozmiar stanika dla Twoich piersi.

Ujędrnianie lodem

Lód jest jednym wspaniałym, naturalnym sposobem na zwiotczałą skórę i opadające piersi. Wystarczy, że owiniesz kilka kostek lodu w bawełnianą tkaninę lub gazę. Potem wykonujesz delikatny masaż okrężnymi ruchami wokół piersi. Zabieg należy go powtarzać codziennie i powinien trwać co najmniej 5 minut.

Naturalna maseczka na biust

Poniższa maseczka doskonale nawilża skórę i działa ujędrniająco na opadające piersi. Pamiętaj jednak, że jest ona jedynie dodatkiem do ćwiczeń i odpowiedniej diety.

Składniki maseczki:

 • 1 łyżka stołowa jogurtu naturalnego (12,5 g)
 • 1 łyżka stołowa witaminy E w płynie (15 g)
 • 1 jajko

Co wystarczy zrobić?

    Wszystkie składniki wystarczy połączyć w małym pojemniku. Chodzi o otrzymanie jednolitej pasty. Przygotowany preparat nakładamy na biust i wykonujemy delikatny masaż. Pozostawiamy na około 30 minut i zmywamy zimną wodą. Zabieg wykonuj raz w tygodniu.

Maseczka na biust z glinki:

Kolejnym domowym, naturalnym co ważne sposobem na opadające piersi jest glinka.

Składniki

 • 2 łyżki stołowe glinki w proszku (20 g)
 • ¼ szklanki wody (62 ml)

Co wystarczy zrobić?

Mieszamy glinkę z wodą aż do otrzymania jednolitej, gęstej pasty. Nakładamy na biust cienką warstwę i pozostawiamy na 30 minut. Zmywamy zimną wodą. Zabieg powtarzamy dwa razy w tygodniu.

Masaże oliwą z oliwek

Sama oliwa z oliwek nie działa ujędrniająco na piersi. Sprawia natomiast, że Twoja skóra jest odpowiednio nawilżona i usprawnia krążenie krwi.

Jej regularne stosowania zapobiega też rozstępom! To naprawdę fantastyczny i naturalny sposób na jędrne i zdrowe piersi!

Złe nawyki

Istnieje kilka przyzwyczajeń, które wpływają bardzo negatywnie na nasze piersi.

Należą do nich:

 • Palenie tytoniu.
 • Nadmiar napojów alkoholowych.
 • Nadmierne opalanie się.
 • Noszenie zbyt dużych staników.
 • Dieta z dużą ilością tłuszczu.
 • Siedzący tryb życia.

Pamiętaj, że rezultaty są widoczne, jeżeli stosujesz powyższe wskazówki regularnie, a nie tylko od czasu do czasu. Wysiłek na pewno się opłaci!

You may also like

Zostaw komentarz