10 zdrowych receptur na koktajl aby poprawić swój trening

przez admin
10 zdrowych receptur na koktajl aby poprawić swój trening

Napełnij swoją kondycję jednym z tych koktajli białkowych

Koktajl orzechowo – bananowy

Podnieś energię na trening z tym bananowym koktajlem. Według badań opublikowanych w internetowym czasopiśmie naukowym PLoS One, spożywanie banana podczas treningu jest równie korzystne jak napój sportowy. Dodatkowo, banany dostarczają przeciwutleniaczy, potasu i innych wartości odżywczych. Dodanie orzechów włoskich zwiększa spożycie białka i zdrowych tłuszczów

Koktajl KALE-KIWI

Rozkoszuj się energią dzięki zielonej energii! Łączenie warzyw i owoców w koktajl mleczny to dobry sposób na zdrowie. Kale jest bogaty w składniki odżywcze, w tym witaminy A, C i K; wapń; i żelazo.

Różowy grejpfrut, ananas i truskawka

Różowo-grejpfrutowy, ananasowy i truskawkowy koktajl jest bardzo bogaty w witaminę C – zawiera zwalczający choroby przeciwutleniacz. A jeśli masz skłonność do niskiego poziomu żelaza, dobrze jest wiedzieć, że witamina C pomaga w absorpcji tego minerału. Więc zasilaj swój ranek z tym pysznym koktajlem. Smacznego!

Jagodowo awokadowy koktajl

Opiekuj się umysłem i sercem dzięki temu przepisowi na koktajl z warstwami jagód i awokado. Dzikie jagody są dobrym pokarmem mózgowym a z awokado są pakowane w tego rodzaju tłuszcze, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu i poprawiają zdrowie układu krążenia.

Koktajl bananowo gruszkowy

Zwiększ poranny koktajl gruszkowo-bananowy. Jedna porcja ma prawie jedną czwartą dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Dodatkowo ma dobrą ilość błonnika (28 procent dziennej wartości), co sprzyja trawieniu i regularności. Zgodnie z badaniami błonnik może również pomóc wzmocnić układ odpornościowy.

Szpinakowy koktajl

Popeye miał rację: szpinak będzie cię mocno trzymał. Szwedzcy naukowcy odkryli, że nieorganiczny obfity azotan w szpinaku – powoduje, że mięśnie zużywają mniej tlenu, co poprawia ich wydajność. Spróbuj tego naturalnie słodkiego smoothie na śniadanie lub przed treningiem.

Buraczkowo truskawkowy koktajl

Chcesz trochę popchnąć, aby przejść przez następny trening? Buraki, które mają dużo azotanów, mogą pomóc w utrzymaniu ruchu. Według jednego z badań, azotany poprawiły użycie tlenu i pomogły w ćwiczeniu przedmiotów nawet o 16 procent dłużej.

Koktajl czekoladowo migdałowy

Ten satysfakcjonujący, bogaty w przeciwutleniacze koktajl z migdałów czekoladowych będzie utrzymywał głód z dala od Ciebie przez wiele godzin.

Szpinakowo truskawkowy koktajl

Szpinak … w smoothie? Nie pozwól, aby tytuł cię zwiódł. Choć każda porcja jest wypełniona niesamowitym kubkiem tej odżywczej potęgi, słodycz świeżych truskawek i bananów jest przednia i centralna w tym cudownie nadającym się do picia poczęstunku.

You may also like

Zostaw komentarz