Prawda o gorącej wodzie z cytryną. Co takiego kryje w sobie ten napój?

przez admin
3 min read
Prawda o gorącej wodzie z cytryną

Prawdopodobnie słyszałeś już o korzyściach płynących z gorącej wody z cytryną.
Chociaż niektórzy eksperci twierdzą, że nie jest to cudowny napój zdrowotny, o którym myślisz to nadal istnieje wiele korzyści zdrowotnych związanych z rozpoczynaniem dnia od filiżanki gorącej wody i cytryny.

 

GORĄCA WODA Z CYTRYNĄ

 

Cytryny zawierają coś, co nazywa się związkiem flawonoidowym i pomaga zwiększyć odporność organizmu, a nawet chroni przed chorobami układu krążenia i rakiem – mówią dietetycy.

„Badania pokazują, że gorąca woda może faktycznie wydobyć ten korzystny flawonoid, co jeszcze bardziej ułatwia wchłanianie flawonoidów cytryny”


Właściwy sposób na przygotowanie ciepłej wody z cytryną

Aby uzyskać pełne korzyści płynące z gorącej wody z cytryną, upewnij się, że cytryna moczy się we wrzącej wodzie przez co najmniej pół godziny.

Z tego powodu spróbuj włączyć gorącą wodę z cytryną do porannej rutyny, robiąc napój, gdy tylko wstaniesz z łóżka. Gdy już będziesz gotowy, twoja cytrynowa woda powinna być tak długo przesiąknięta wodą, aby uzyskać pełne korzyści, a także aby wystarczająco ostygła, by pić ją swobodnie.

Jeśli wcześniej wypróbowałeś gorącą wodę z cytryną i to naprawdę nie jest twoja rzecz, spróbuj dodać plasterek żółtej cytryny do zielonej herbaty. Cytryna pomoże Ci wchłonąć przeciwutleniacze w zielonej herbacie.

Czy pijesz gorącą wodę z cytryną? Daj Nam znać w komentarzu.

Gorąca woda z cytryną to także łatwy sposób na dodanie większej ilości witaminy C do diety, ponieważ tylko dwie łyżki soku z cytryny zawierają 20 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

Dodatkowo, jeśli chodzi o psychologię koloru, cytryny są świetnym sposobem na dodanie pozytywnego nastawienia do dnia. „Żółte odcienie kojarzą się z radością, żartobliwością i poczuciem dobrej zabawy, więc cytryny to świetny sposób na rozjaśnienie nastroju”

Czy pijesz gorącą wodę i cytrynę rano? Daj nam znać!

 

You may also like

Zostaw komentarz