3 ćwiczenia jogi, które powiniście wypróbować

przez admin
3 min read

Locust Pose to prosty backbend z wieloma zaletami i niekończącymi się odmianami. Pozowana jako bezpieczny, skuteczny sposób na wzmocnienie mięśni rdzenia i pleców, pozycja jest uwielbiana zarówno przez nauczycieli jogi, trenerów siły, jak i fizjoterapeutów.

Istnieją sposoby wykorzystania pozycji do celowania w tyłek i ścięgna podkolanowe, aktywowania głębokich mięśni rdzenia wewnętrznego, skupiania się na mięśniach pleców, poruszania się krzyżowo i nie tylko.

Chcesz wypróbować kilka? Oto trzy z moich ulubionych ćwiczeń dynamicznych do wykonania w pozie Szarańczy, spróbuj tylko jednego lub wszystkich trzech i odpocznij w Pozie Dziecka, gdy skończysz.

1. Odwróć przysiady na plecy

Połóż się na brzuchu z wyciągniętymi nogami prosto za sobą i górnymi częściami stóp na podłodze. Zegnij łokcie na boki i ułóż dłonie pod czołem.

Sięgnij z powrotem przez wewnętrzne stopy i rozłóż palce u stóp, aktywując nogi, i zakotwicz je na podłodze. Trzymając ręce i czoło razem, wdychaj i unieś głowę i klatkę piersiową z podłogi; zrób wydech i opuść plecy.

Powtórz przez dziesięć rund oddechu. Podnosząc i opuszczając tułów, dociśnij stopy do podłogi i spróbuj rozluźnić zewnętrzne nogi.

2. Podnośniki pięty na pośladki i uda

Zacznij od dłoni ułożonych pod czołem. Zegnij oba kolana, ułóż wewnętrzne krawędzie dużych palców razem i zgnij stopy, delikatnie oddzielając pięty.

Tym razem, gdy unosisz głowę i klatkę piersiową podczas wdechu, będziesz także podnosić kolana, dociskając stopy do nieba. Powtórz od 8 do 10, podnosząc wdech i opuszczając czoło i kolana z powrotem do maty na wydechu.

W ostatniej rundzie nie ruszaj się i spróbuj pompować pięty w górę iw dół, aby policzyć pięć.

3. Przemiennie Superman dla twojego wewnętrznego rdzenia

Pozycja Szarańczy z wyciągniętymi do przodu rękami jest często nazywana supermanem, a przemienny superman to fantastyczne ćwiczenia poprzeczne.

Połóż się w pozycji z rękami wzdłuż boku, obróć kciuki do góry i mocno dociśnij małe dłonie do podłogi. Wyciągnij do tyłu ramiona i unieś przód klatki piersiowej i twarzą do podłogi. Sięgnij przez wewnętrzne uda i aktywuj nogi.

Podczas wdechu naciśnij zewnętrzną krawędź lewej ręki i unieś prawą rękę; jednocześnie naciśnij dolną część górnej stopy i podnieś lewą nogę do góry. Zrób wydech i opuść prawą rękę i lewą nogę z powrotem w dół.

Trzymaj klatkę piersiową uniesioną między bokami, a podczas następnego wdechu podnieś lewą rękę i prawą nogę, naciskając w dół drugą rękę i stopę.

Wypróbuj te ćwiczenia i daj mi znać, jak to wygląda w komentarzach poniżej!

You may also like

Zostaw komentarz